top of page

Zabezpiecz to co jest dla Ciebie cenne

PROBLEM Z KUNAMI ???

SKUTECZNIE JE ODSTARSZYMY

kuna3.png

.

Szkody wyrządzone przez kuny

Gallery

Kuna domowa

kuna6.jpg
Info

Występuje w niemal całej Europie oraz w strefie klimatu umiarkowanego Azji, aż po Himalaje i Chiny. W Europie jest spotykana od północnej Danii po zachodnią Hiszpanię i – na południe – po Włochy i niektóre wyspy na Morzu Śródziemnym i Egejskim. W Polsce występuje na całym obszarze kraju, zwykle w okolicach ludzkich siedzib, ruinach, lasach, a także w centrach dużych miast. W stanie Wisconsin w USA zaadaptowała się do warunków naturalnych mała populacja kun domowych, które zostały tam sprowadzone jako zwierzęta domowe.

Podobnie jak większość małych łasicowatych charakteryzuje się wydłużonym ciałem i krótkimi nogami. Sierść brązowa, na piersi biała rozwidlona plama; jej rozwidlenia sięgają aż do nasady przednich łap zwierzęcia. Jest to najprostszy sposób odróżnienia kuny domowej od kuny leśnej (Martes martes), która wprawdzie też ma łatę na piersi, ale żółtą i nie rozwidloną. W odróżnieniu od kuny leśnej, kuna domowa ma nagie opuszki palców i stóp.

długość ciała: 45–53 cm

długość ogona: 25–30 cm

masa ciała: 1,1–1,5 kg (samice nieznacznie mniejsze od samców)

Żywi się gryzoniamiptakami i ich jajamiżabami i owadami. Dość duży udział w jej diecie mają owoce. W jaskiniach poluje na nietoperze. W zabudowaniach gospodarskich tępi szczury i myszy, wyrządza jednak również szkody wśród drobiu.

Na wspólnych stanowiskach konkuruje z kuną leśną.

Okres rui kamionki przypada na lipiec i sierpień, ciąża przedłużona trwa długo, nawet 9 miesięcy. Ruja dodatkowa przypada na styczeń i luty. Młode rodzą się ślepe, w liczbie od 2 do 8. Ssą mleko ok. 3 miesięcy. Dojrzałość płciową osiągają po 2 latach.

Kuna domowa żyje średnio 8–10 lat. Jej naturalnymi wrogami są wilkipsy i lisy, a także borsuki.

Home%20Deck_edited.jpg

Jak wygląda i działa zabezpieczenie oferowane przez Nas

Zabezpieczenie oferowane przez naszą firmę opiera się na zasadzie działania pastucha elektrycznego.

Działanie to polega na wywołaniu u zwierząt krótkotrwałego uczucia bólu w wyniku przepływu przez ich ciało prądu elektrycznego w momencie zetknięcia się z przewodami. Następuje wówczas odruchowe cofnięcie się zwierząt i ucieczka.

Po kilku zetknięciach zwierzęta unikają kontaktów z przewodami ogrodzenia. Impulsy prądu pomimo wysokiego napięcia nie stanowią zagrożenia dla zdrowia i życia pod warunkiem przestrzegania zasad bezpiecznej eksploatacji.

kuna01%20(20)_edited.jpg

Etapy realizacji

Video Tour
ikona 1.jpg

1. Zrób zdjęcia domu według schematu

3. Analizujemy i wyceniamy

4. Wysyłamy do Ciebie kompletną ofertę

5. Akceptacja, omówienie szczegóło

6. Montaż

Contact
bottom of page